Szymon Szmatowicz - terapeuta ŁDTW

Szymon Szmatowicz - terapeuta NDT Bobath Baby ŁDTWPrzestawiam Wam kolejną osobę, która postanowiła dołączyć do naszego Łódzkiego Dream Teamu Wsparcia.

To Szymon Szmatowicz.


Różne oblicza terapii

Przyznam się Wam uczciwie, iż Szymona wcześniej nie znałam. Jego osobę poleciła mi Dorota - jedna z moderatorek naszej grupy Wcześniak po łódzku, nie będzie zaskoczeniem jeśli powiem, że również mama wcześniaka.

Poleciła mi Go jako rewelacyjne wsparcie naszej grupy.

I nie będę oszukiwać, że faktycznie to Odpowiednia Osoba na Odpowiednim Miejscu.

Z resztą nie byłabym sobą, gdybym zgodnie z tym, co Wam wcześniej pisałam, osobiście nie sprawdziła, jak wygląda Jego praca z dzieckiem (wszak obiecałam to w tym wpisie, a ja słów dotrzymuję).

Wzięłam więc moją pannicę, by skonsultować pewne kwestie, które mnie trapiły. Dodam, by być uczciwym, poszłam z mieszanymi uczuciami, bowiem ten kto mnie podczytywał wie, jak kończyły się nasze przygody z helenowymi terapeutami (Ci, którzy nie wiedzą mogą poczytać tutaj).

No i cóż... a jak faktycznie było?

Wizyta idealna, dziecko przeszczęśliwe, współpracujące, radośnie ćwiczące, bez płaczu, histerii, dramy. A ja... bardzo mile zaskoczona, że terapia może tak komfortowo wyglądać. Z resztą spotykamy się teraz cyklicznie by nadrobić to, co zostało wcześniej przeoczone.

Zatem czy polecam konsultacje i terapię u Szymona? Tak, z pełną odpowiedzialnością.

Tym bardziej, że razem będziemy mieć dla Was garść ciekawych propozycji - od krótkich informacji o poszczególnych etapach rozwoju dziecka po darmowe konsultacje, o których więcej będę pisać na naszej grupie Wcześniak po łódzku.

Najwyższa pora zatem przedstawić Wam Szymona.


Kim jest Szymon Szmatowicz?

To absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Certyfikowany terapeuta NDT Bobath i Bobath BABY. Od lat zajmujący się fizjoterapią dzieci i niemowląt. Uczestnik wielu szkoleń, kursów i warsztatów związanych z pediatrią, neontologią i rehabilitacją dzieci.

W swojej pracy kładzie nacisk by terapia niosła radość dziecku oraz dawała cenne informacje dla jego rodziców.

Co jest istotne, terapia, którą oferuje ma również za zadanie nie pogłębiać stresu dziecka podczas zajęć oraz rodziców zmagających się z jego problemem czy chorobą. Zatem nie zauważycie podczas Jego pracy z Waszym Dzieckiem silnej histerii, która prowadziłaby do bezdechów, wymiotów etc. A jeśli już pojawią się oznaki lęku czy stresu to gwarantuje Wam, że będzie dociekał ich przyczyny, by je wyeliminować.

Wskazówki, to kolejna cenna rzeczy, którą się z Wami podzieli. Po to tylko, by w rzeczywistości terapia mogła trwać cała dobę i przynosić pozytywne efekty.

Szymon będzie Wam służy radą i wsparciem na każdym etapie rozwoju Waszego Dziecka aż do jego dorosłości i hen, hen... dalej. To jest niezwykle istotne, bo pozwala na zbudowanie relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu, co często bywa problematyczne szczególnie, gdy nasze dzieci mają traumę z różnymi, "nie nadającymi na tych samych falach", terapeutami.


Gdzie Go można znaleźć?

Szymon naszą grupę wspiera oferując darmowe konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci z grupy Wcześniak po łódzku i siostrzanych grup "Wcześniak po...", więc właśnie na tej grupie możecie go znaleźć, wystarczy kliknąć tutaj.

A telefon kontaktowy do Szymona to 603 919 606