Kasia Rosak - fizjoterapeuta

Kasia Rosak - fizjoterapeuta, terapeuta NDT-Bobath i Bobath Baby - ŚDTW

Kasia odezwała się do mnie na mojej śląskiej grupie wsparcia Wcześniak po śląsku.

Chciała, bazując na swoim doświadczeniu terapeutycznym, wesprzeć rodziców wcześniaków, których start w rodzicielstwo nie należał do najprzyjemniejszych doświadczeń. Zagubieni w gąszczu skierowań i zaleceń nie zawsze bowiem, my - rodzice, mamy świadomość czy dobrze trafiamy z terapią dziecka.

Sama doskonale pamiętam, co to znaczy trafić na niewłaściwego terapeutę. Dlatego budując Dream Teamy Wsparcia staram się, by tworzone były one przez osoby, traktujące rodziców jako partnerów i sprzymierzeńców w walce o sprawność dziecka. I właśnie taką osobą jest Kasia. Pełna zapału, empatii i zaangażowania opowiadała o tym co już robiła i co chciałaby wspólnie ze mną zrobić.

Dlatego Jej propozycja dołączenia do Śląskiego Dream Teamu Wsparcia wydała mi się idealnym uzupełnieniem form wsparcia na tej grupie ;)

Tym samym jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że na Śląsku Dream Team Wsparcia obok Asi, którą już znacie (a jak nie to zachęcam Was do lektury - kliknij tutaj), wzbogacił się o Kasię, o której właśnie czytacie.


W jaki sposób Kasia może Wam pomóc?

Jest niezwykle empatyczną osobą z głową pełną inspirujących pomysłów i z pewnością pomoże Wam rozwiać wątpliwości w zakresie rozwoju i fizjoterapii Waszego Dziecka.


Poniżej kilka słów, które Kasia kieruje do Was.

Drodzy Rodzice! Cześć!

Nazywam się Kasia Rosak i jestem tutaj bo chcę wspomóc Was i Wasze maluchy w zakresie ich rozwoju.

Jestem fizjoterapeutą i terapeutą NDT-Bobath i Bobath Baby. Prowadzę swoją praktykę w gabinecie Fizjoterapii Dziecięcej Zebra i pracuję w Centrum Rehabilitacji Dziecięcej Iskierka w Katowicach.

Moja pasja do pracy z dziećmi pojawiła się w Manili w koreańskim centrum Bobath, a później w Barcelonie w Centrum Nin Infantil, w miejscu gdzie bardzo mocno doświadczyłam tego, że można łączyć ogrom wiedzy, pasję i życzliwość w jednym, podczas pracy z małym pacjentem i jego rodzicami, niby normalne, prawda? Od tego czasu bardzo na sercu leży mi czas, który poświęcam na pracę z maluchami i Wami rodzicami. Chcę abyście otrzymali tyle uwagi ile naprawdę potrzebujecie, w dobrej atmosferze wraz z konkretnymi informacjami, co do rozwoju Waszego maluszka na różnych etapach.

Chcę dołączyć do Śląskiego Dream Team’u Wsparcia, bo maluch urodzony przedwcześnie wymaga często fizjoterapii, a na pewno regularnych kontroli. Z doświadczenia zaś wiem, że Ci, którzy wymagają największego wsparcia zazwyczaj nie otrzymują pomocy odpowiednio szybko. Poza tym idea fundacji jest mi niezwykle bliska.

A więc do dzieła!

Zapraszam do kontaktu!

Jeśli zatem chcielibyście skorzystać z pomocy Kasi to zapraszam Was do grupy Wcześniak po śląsku.