Asia Cupiał - CDN

Asia Cupiał - fizjoterapeuta, doradca noszenia w chuście ClauWi - ŚDTW

Asia odezwała się do mnie na mojej śląskiej grupie wsparcia Wcześniak po śląsku.

Chciała, po swoich osobistych doświadczeniach z wcześniactwem, wesprzeć innych rodziców wcześniaków, pokazując im, w jaki sposób można próbować nadrabiać braki w bliskości ze swoim dzieckiem.

Sama doskonale wiem, jak ogromną potrzebę bliskości ze mną miała moja córka. Ma ją z resztą po dziś dzień, choć minęły już 4 lata od jej narodzin. Ratowała mnie wtedy chusta, o czym Wam już pisałam w jednym ze swoich wpisów (kliknij tutaj).

Dlatego Jej propozycję dołączenia do Śląskiego Dream Teamu Wsparcia uznałam za zrządzenie losu - dodam niezwykle pozytywne zrządzenie losu ;)

Tym samym jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że na Śląsku ruszamy z Dream Team Wsparcia i jego trzonem będzie właśnie Asia.


W jaki sposób Asia może Wam pomóc?

Jest niezwykle pozytywną osobą z głową pełną inspirujących pomysłów i z pewnością pomoże Wam rozwiać wątpliwości w temacie chustonoszenia wcześniaków, gdy już dostaniecie zielone światło na tego typu aktywność.


Poniżej kilka słów, które Asia kieruje do Was.

Drodzy Rodzice!

Nazywam się Asia Cupiał i jestem mamą 3 dzieci, urodzonych w 35, 36 i 26 tygodniu ciąży.

Piszę o tym na początku, bo te doświadczenia pokazały mi największe pragnienie jakie ma mama i tata po porodzie - przytulić swoje dziecko i tulić je nieustannie.

Wiem też co to znaczy nie móc tego robić. Z pomocą w poradzeniu sobie z tym brakiem przyszła chusta i motanie swojego dziecka. Gdy już wyszliśmy ze szpitala, ta bliskość, jaką dawała nam chusta, była wspaniałym uczuciem.

Z zawodu jestem fizjoterapeutką, terapeutką koncepcji Bobath i PNF, oraz doradcą noszenia w chuście ClauWi. Swoją przygodę z chustowaniem zaczęłam kilka lat temu i po dziś dzień sprawia mi ona niesamowitą radość.

Zostałam doradcą noszenia, by pokazywać, że chustowanie wspiera nas jako rodziców, daje poczucie bliskości i miłości zarówno dla nas jak i dla dziecka. Noszenie ma wiele zalet, daje niezastąpioną bliskość, bezpieczną pozycję dziecku, pozwala łagodniej przejść czas adaptacji do nowego środowiska, stymuluje układ nerwowy i zmysły. Chustowanie jest cudowną przygodą do której i Was serdecznie zapraszam.

Jeśli zatem chcielibyście skorzystać z pomocy Asi to zapraszam Was do grupy Wcześniak po śląsku.

Telefon Kontaktowy do Asi to 784 115 146