Patrycja Piesik

Patrycja Piesik - doradca chustonoszenia, masaż Shantala - MDTW

W niebywałą przyjemnością mogę Was poinformować, że do grupy specjalistów bezpłatnie wspierających rodziców wcześniaków w formacie Dream Teamów Wsparcia dołączyła Patrycja Piesik - doradczyni chustonoszenia działająca na terenie województwa mazowieckiego.

Tym samym z radością ogłaszam, że tworzone są pierwsze struktury bezpłatnej pomocy dla wcześniaków i ich rodziców i w tym województwie. Buduje się zatem Mazowiecki Dream Team Wsparcia, a pierwszą jego członkiną jest właśnie Patrycja.


W jaki sposób Patrycja może Wam pomóc?

Patrycja będzie wspierać rodziców wcześniaków swoimi darmowymi konsultacjami z zakresu doradztwa chustonoszenia i masażu Shantala. Aktualnie informacje o tym, jak, gdzie i kiedy owe konsultacje będą się odbywać znajdziecie zawsze na grupie Wcześniak po mazowiecku


Poniżej przeczytacie proszę kilka słów, jakie Patrycja kieruje do Was, drodzy rodzice wcześniaków:


Nazywam się Patrycja Piesik, jestem Certyfikowaną doradczynią noszenia w chustach i nosidłach miękkich oraz instruktorem masażu Shantala.
Trzy lata temu zostałam mamą małej dziewczynki i weszłam w ten trudny, ale i piękny świat rodzicielstwa. Dziś mam już dwójkę dzieci, a moja córka sprawiła, że zapragnęłam uwalniać ręce innym rodzicom. Po krótkim czasie okazało się, że chusta to nie tylko uwalnianie rąk, ale też sposób na budowanie bliskości i relacji.
Mój syn natomiast nauczył mnie, że oczekiwania nie zawsze mają pokrycie z rzeczywistością. I że czas połogu to nie zawsze tulasy w domu we własnym łóżku, ale czas spędzony na dojazdach do szpitala.
Cały czas się szkolę aby pomagać na wielu płaszczyznach, skończyłam m.in. szkolenie z pielęgnacji neurorozwojowej czy wsparcia w kryzysach okołoporodowych.
Bardzo szybko zrozumiałam, że moja misja to nie tylko nauka włożenia dziecka do chusty. Staram się normalizować rodzicielstwo, poruszać z rodzicami tematy, których często się boimy, bo widzę że potrzeba aby to robić jest ogromna.
Ze mną nie nauczysz się wiązać chusty. Ze mną uczysz się budować piękną relację z dzieckiem przy drobnej pomocy chusty.


Z Patrycją skontaktujecie się poprzez grupę wsparcia Wcześniak po mazowiecku

Patrycja działa w Warszawie, Wołominie, Kobyłce, Zielonce Markach, Tłuszczu, Legionowie i okolicach.