Kasia Sobieszczyk

Kasia Sobieszczyk - położna, ratownik medyczny, doradca chustonoszenia, masaż Shantala- ŁDTW


Kasię poznałam obserwując konta pracowników medycznych. Ptaszki zaćwierkały, że dobra z niej dusza, która z pasją i zamiłowaniem oddaje się neonatologii. Te same Ptaszki podały numer do mnie i tak oto zrodził się pomysł, by wsparła nas swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu budowania bliskości i więzi z dzieckiem.

Gdy rozmawiałyśmy wstępnie, mowa była jedynie o bezpłatnych konsultacjach z chustonoszenia, ale dziś mogę Wam zdradzić, że dzięki uprzejmości Mateusza Straudta ze Szkoły Masażu Shantala i Terapii Funkcji Poznawczych - Kursy Instruktorskie będziemy miały dla Was drugą niespodziankę. Ale o tym na razie sza ;) Najpierw formalności.

Drodzy Rodzice Wcześniaków z wielką przyjemnością przedstawiam Wam kolejną osobę tworzącą Łódzki Dream Team Wsparcia - Kasię Sobieszczyk.

W jaki sposób Kasia może Wam pomóc?

Kasia będzie nas wspierać swoimi darmowymi konsultacjami z zakresu doradztwa chustonoszenia i masażu Shantala. Aktualnie informacje o tym, jak, gdzie i kiedy owe konsultacje będą się odbywać znajdziecie zawsze na naszej grupie Wcześniak po łódzku.

A teraz zachęcam Was, byście przeczytali kilka słów, jakie Kasia do Was kieruje.


Witam Was Serdecznie,

Nazywam się Katarzyna Sobieszczyk z wykształcenia jestem Ratownikiem Medycznym oraz Magistrem Położnictwa ze Specjalizacją Neonatologiczną. Prywatnie jestem żoną Sebastiana i mamą Juliana. Pracuję w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi na Oddziale Intensywnej Terapii Wcześniaka.

Od zawsze chciałam pomagać innym, ponieważ daje mi to dużą satysfakcję i czuję, że jest to moja życiowa rola. W mojej pracy, gdzie działam w zespole ratującym życie wojowników, którzy zdecydowali się na wcześniejsze poznawanie świata, nigdy nie zapominam, że opieką należy otoczyć również całą rodzinę naszego pacjenta. Doświadczenie jakie dzięki temu zdobyłam uświadomiły mi, jak ważną rolę w procesie terapeutycznym małego pacjenta odgrywa bliskość rodziców. To właśnie ona pozwala wcześniakom szybciej wracać do zdrowia, a po wyjściu ze szpitala ułatwia rehabilitację i budowanie więzi z rodzicami.

Dlatego postanowiłam pokierować tak swoim rozwojem zawodowym by promować i wspierać rodziców również w budowaniu bliskości z dzieckiem. W tym celu uzyskałam kilka lat temu tytuł Certyfikowanego Doradcy Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich, a niedawno także Instruktora Masażu Dzieci i Dorosłych Metodą Shantala.

Gdy sama zostałam mamą tym bardziej zrozumiałam jak ważna jest bliskość z dzieckiem. Buduje ona w dziecku poczucie bezpieczeństwa, co przekłada się na optymalny rozwój psychofizyczny. Dlatego chcę wspierać wszystkich rodziców w budowaniu bliskości z dzieckiem poprzez naukę Chustonoszenia oraz Masażu Dzieci Metodą Shantala.


Z Kasią skontaktujecie się poprzez naszą grupę wsparcia Wcześniak po łódzku

lub telefonicznie po numerem: 501 725 026