Joanna Ligocka

Joanna Ligocka - położna, pielęgniarka i certyfikowany doradca laktacyjny ŁDTW

Trafił swój na swego...

Asię poznałam wirtualnie jakiś czas temu, prawdę mówiąc dość długo podglądałyśmy nasze profile na Instagramie... wiecie takie wybadanie gruntu czy aby na pewno ja podchodzę do grupy wsparcia rodziców wcześniaków poważne i czy Ona poważnie chce się zaangażować w jej działalność.

Widać trafił swój na swego - dokładnie tak wtedy pomyślałam i miałam rację.

Wspólne spotkanie przegadane nawet nie wiadomo kiedy, głowa pełna pomysłów i inspiracji. No i od razu zrodził się pomysł szkolenia rodziców z podstaw prawidłowej pielęgnacji. No, ale zanim zacznę Was raczyć opowiastkami jak nam Asia pomoże, przeczytajcie proszę kilka słów jakie do Was kieruje.

Kilka jej słów do Was - rodziców wcześniaków

Witam Was serdecznie,

Przyłączam się do Grupy Wcześniak po łódzku z kilku powodów.
Przede wszystkim z chęci pomocy rodzicom wcześniaków.
W Łodzi nie istniała do tej pory żadna grupa wsparcia, czy inna forma pomocy i porad specjalistów skierowana tylko i wyłącznie do rodzin dzieci urodzonych przedwcześnie.
Sami doskonale wiecie, że wcześniaki są wyjątkowe, zupełnie "inne" niż dzieci donoszone. Relacje w szpitalu są inne, podobnie jak opieka nad nimi i ich leczenie.
Nazywam się Joanna Ligocka. Jestem Położną i magistrem pielęgniarstwa w trakcie specjalizacji neonatologicznej i anestezjologicznej oraz Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym.
Pracuję w dwóch łódzkich szpitalach na Oddziale Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.
Nie powiem, że pracuje z powołania, bo zaczynając swoją przygodę z neonatologią byłam przerażona. Mówiłam sobie ja się tam nie nadaje. A teraz nie wyobrażam sobie innej pracy. Wcześniak i praca z nim - to nie tylko opieka nad noworodkiem, ale to również pomoc całej rodzinie tego dziecka.
Wzloty i upadki.
Patrzę codziennie jak te dzieci walczą. Stąd też moje zainteresowanie laktacją, bo to jest najlepsze co może matka dać swojemu dziecku w tak trudnym dla niego czasie.
Pracowałam również w szkołach rodzenia, gdzie przygotowywałam rodziców do opieki w domu. Mam nadzieję, że Wcześniak po łódzku będzie działał prężnie i będziemy mogli często się spotykać i rozmawiać i uczyć się o dzieciach przedwcześnie urodzonych.

Szczegółowe informacje o tym, jak nas wspiera Asia dostępne są na grupie wsparcia Wcześniak po łódzku, wystarczy kliknąć tutaj.

Telefon kontaktowy do Asi to 663550848