Fundacja MatkoweLove

Fundacja MatkoweLove i Porozumienie "Razem dla Wcześniaków"

1 czerwca w Łodzi zadziało się coś, o czym Wam mówiłam bardzo dawno termu. Kto mnie słuchał na Dniu Wcześniaka w ICZMP jeszcze w 2018 roku, ten wie o czym mówię.

Te trzy lata temu było to w sferze marzenia, dwa lata temu zaczęło nabierać realnego kształtu, rok temu to już był plan, który realizowałam sumienne, bez patrzenia na innych, dla siebie i dla pozostałych rodziców wcześniaków.

Nigdy nie mówiłam o całokształcie planu... Ale on był i wciąż jest.

Najpierw blog MatkoweLove na facebook'u i sprawdzenie, czy jest sens to robić, potem blog (taki profesjonalny z domeną i hostingiem - właśnie go czytacie), dalej łódzka grupa wsparcia dla rodziców wcześniaków, potem Łódzki Dream Team Wsparcia, następnie kolejne grupy w pozostałych województwach, gdzie ich brakuje, w dalszej perspektywie fundacja...

I wiecie co? Zadziało się... to wszystko o czym piszę i czego jeszcze nie piszę, a już robię, dzieje się.

Trafiłam na cudownych ludzi, którzy, podobnie jak ja, działają nie po to, by zaistnieć i cieszyć się swoją chwilą sławy, nie po to, by ciągle słuchać jacy są wspaniali, nie po to, by Ci, którzy z ich pomocy skorzystali, bili im dziękczynne pokłony.

Działają, bo uważają, że pomoc innym, jest czymś, co definiuje człowieczeństwo, że zrozumienie i wsparcie to wartości same w sobie, że wcześniaki, to pacjenci, którzy zasługują, by ktoś zadbał o przestrzeganie ich praw. A kto jak nie rodzicie, właśnie o te prawa powinni się upominać i walczyć?

Skłamałabym, gdybym napisała, że przypadek sprawił, że poznałam Małgosię Mielczarek, Agatę Witkowicz, Joasię Ligocką i Szymona Szmatowicza... bo to nie był przypadek, a efekt, zarówno Ich, jak i mojego, zaangażowania, ciężkiej pracy i pochylenia się nad pewnym problemami.

Ale gdy trafi się na właściwych ludzi, gdy ta nić porozumienia jest tak silna, że czytamy sobie w myślach, inspirując się wzajemnie do działania wtedy dzieją się cuda - takie jak TO!

Fundacja MatkoweLove - jest właśnie tym cudem.

Fundacja, która jest moim oczkiem w głowie. Fundacja, której kształt i cel znałam dużo wcześniej, niż zapisano to na akcie fundacyjnym. Fundacja, której kształt podzielają i również nadają pozostałe osoby ją tworzące.

Bo Fundacja MatkoweLove to nie tylko ja, to Małgosia, która jest współfundatorem, to również Agata, Asia i Szymon, którzy tworzą jej Komisję Rewizyjną.

Ale to również grupa mocno zaangażowanych rodziców wcześniaków, którzy podjęli się moderowania grup lokalnych, tworzenia ich instagramów, aktywizacji rodziców, dbając by te wioski wsparcia funkcjonowały w duchu, jaki założono na początku. To wspaniali, niezwykle zaangażowani ludzie, dzielący się dobrem... bo moim zdaniem - dobro, gdy się dzieli, to się mnoży.

Napiszę Wam więcej, bo nasza Fundacja, nim dobrze się rozhulała już współinicjuje niezwykle ważne dzieło Ogólnopolskie Porozumienie "Razem dla Wcześniaków". Jestem ogromnie dumna, że mogę osobiście brać w tym udział i inicjować zmiany systemowe w skali kraju. A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że przyszło mi współpracować z tak niezwykłymi osobami, pełnymi zapału i pasji. Grupa wsparcia Calineczki, Fundacja Koalicja dla wcześniaka, Fundacja Laboratorium Marzeń, Fundacja Mali Wojownicy, Fundacja Przed Czasem, Stowarzyszenie Za wcześnie i my - wierzę, że wspólnie uda się nam zsolidaryzować rodziców wcześniaków!

Porozumienie to niezwykła inicjatywa, skupiająca organizacje z całej Polski, które chcą razem, silnym i donośnym głosem mówić dla wcześniaków i ich rodziców. To inicjatywa parasolowa, dająca nam siłę bo #RazemMożemyWięcej!

Trzymajcie zatem za nas kciuki!

Przydadzą się, bo przed nami trochę jeszcze sporo pracy... no ale przecież mnie znacie - wiecie, że dam radę!